„Jak takhle může argumentovat?

Vždyť ona říká úplné pitomosti. Tohle nejsou žádná fakta.

Vždyť snad musí vycházet z těch dispozic, ne?“

Mluví klient nešťastným hlasem.

Chápu, pro vás jsou fakta hlavní ukazatel. Ne každý člověk ale dává váhu faktům. Pro někoho jsou v popředí zájmu emoce, pocit, prožívání….fakta pro něj prostě nejsou primární pro rozhodování.

„Takhle ale přeci nejde fungovat, vždyť jí tak unikají důležité věci.“

[content id=1376][/content]

Jeden je orientovaný na fakta a když to tak v dané situaci druhá strana nemá, tak je to pomalu příznak slabšího článku. Stejně tak si to ale druhá strana může myslet o té první. Občas to teda může i platit, ale to je potom zase trochu jiný příběh🙂

Setkání dvou kontratypů osobnosti

Tady se prostě jen potkaly dva kontra typy osobnosti. Jeden funguje na bázi faktů a emoce jsou pro něj pro případ rozhodování zcela druhořadé. Dalo by se říct, že druhý to má obráceně.

„K čemu my asi bude takovej barák, když strávím denně hodinu v autě a za benzin utratím ranec.“

Jenže druhý se rozplývá nad barvou okenic a zelenou ruční pumpou na zahradě, protože to je přeci přesně to, o čem se mu ve snech zdálo. A když slyší, že tohle přece není vůbec důležitý, tak se cítí být přehížen, dotčen…

„Takže tobě je úplně jedno, jak se cítím. Ty všechno přepočítáváš jen na čísla…kolik, jak, kdy….“ a v hlavě běží: „Proč já nešťastná jsme si nevzala Pištu Hufnágla?!“

Dokud se tyhle dva typy budou točit na svém principu fungování a budou chtít od druhého totéž, tak dříve, než to dostanou, zešediví. Druhý se v náš způsob bytí proměnit prostě nezvládne, ani kdyby moc chtěl.

Jak jednat s odlišností?

Čím více budeme protistranu hodnotit, lámat a tlačit, tím víc budeme budovat propast, ve které není ani jedné straně dobře. Spíše bych zkusila:

[content id=1374][/content]Přestaneme si tak nabíhat na vztek a marnost a získáme to, co bychom sami zvládali obtížněji a kdo ví,  jestli vůbec😀 Naše vzájemná energie pak bude víc v rovnováze a válka Roseových v dáli.

Prima dny❤️Markéta[content id=483][/content]

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *