Pomáhám lidem lépe porozumět sobě a druhým. Jsem rozkrývačem stínů a talentů a Vaším podporovatelem a nakopávačem k obnovení vnitřní síly a víry v sebe.

Od malička mě zajímají lidi.  Patřím ke skupině vysoce citlivých lidí a zřejmě tím mi bylo, dáno do vínku, vnímat nastavení lidí, jejich rozpoložení, podvědomé bloky, aniž bych o to nějak usilovala. Často ke mně obraz či informace, pocit přijde, aniž bych toho člověka viděla.

Hezkou větu k tomu má moje mamka. „Ani nevíš, jak já často trnula, když jsi byla malá. Ty jsi byla nahlas schopná pokládat tak otevřené otázky a podávat informace o navnímaných lidských osudech, že jsem se vždycky bála, koho potkáme a co z tebe vyjde:)“

No, nebylo to populární, to je Vám asi jasné:) Na dlouhá léta jsem to proto v sobě vypnula a využívala jen okrajově pro práci v managementu, personalistice. Život mě k tomu vrátil a šel na to oklikou.

Proč dělám, to co dělám

Jako malá jsem byla vedená k tomu, abych všechno zvládla, se vším si poradila, všechno uměla.….To vedlo k tomu, že jsem svoji zranitelnost zadupala do sklepa a nasadila masku siláka a „všechno zvládnu“ a taky se o to snažila. U toho jsem se snažila, aby neprasklo, že to je třeba jinak. Bylo ve mně hodně nejistoty, nesebedůvěry, smutku, strachu, vzteku. Abych tomu začala věnovat pozornost a mohla to měnit, musela jsem to uvidět.

K tomu mi postupně dopomáhal velmi dobrodružný dlouholetý vztah a jeho ještě dobrodružnější krach, ztráta veškerého majetku včetně kartáčku na zuby, peněz, firmy, a tudíž i zaměstnání. Poté jsem se natolik snažila přežít, až jsem si vyrobila syndrom vyhoření a zdravotní kolaps a spoustu dalších úžasností.

To všechno ale bylo moje vysvobození. Donutilo mě věnovat pozornost tomu, co v sobě potřebuji pochopit, vyléčit, pustit a nastavit jinak. Byl to dar, protože mě navedl na cestu, která mi dala obrovskou vnitřní svobodu, sebedůvěru, radost a klid.

A protože vím, jaké to je, žít ve své hlavě, strachu a převzatých a naučených pravdách. A taky vím, jak skvěle a volně se žije bez toho všeho. Proto chci pomoct tomu, aby lidi našli svoji vnitřní sílu, vytěžili svoji přirozenost a žili v radosti, nadhledu a plnili si sny. A proto dělám to, co dělám.

Co využívám v práci s klienty

„Miluju rozkrývat lidské příběhy, vliv výchovy na formování naší osobnosti, jednání a vztahy. Zprostředkovávat větší porozumění pro povahovou odlišnost v nás lidech a pomáhat lidem ladit vzájemnou komunikaci. Hledat souvislosti v emočním prožívání, měnit omezující programy, měnit svoji hlavu a rozpoznávat svoji intuici.“

Profesionálně se lidem věnuji zhruba 10 let. Kromě výše zmíněného ve své práci také vycházím z toho, že:

  • na VŠ mám vystudovanou vedlejší specializaci psychologii a sociologii v řízení a řadu tréninků a kurzů v oblasti psychologie, psychoterapie, koučinku, mentoringu, osobního rozvojemám několikaletou praxi ve vedení lidí, personalistice, lektorování a vedení tréninků měkkých dovedností a osobního rozvoje
  • v klientské praxi se hodně opírám o transakční analýzu, dynamickou psychoterapii a NLP

ALE

  • mým největším nástrojem je moje schopnost intuitivního vnímání člověka, práce s otázkami a používání komunikačního stylu podle konkrétního nastavení člověka tak, aby to v člověku „secvaklo“. Vše probíráme lidskou a srozumitelnou řečí, takže není třeba se obávat tápání v abstraktních vědeckých či ezo termínech.
 

U sebe i u klientů jsem si ověřila, že aby člověk mohl začít „věci v hlavě“ měnit, potřebuje rozumět tomu, proč a kde se tam vzali a co mu působí. 

Tím, že byl můj život a život mé početné rodiny velmi bohatý na celou řadu držkopádů, pochopení a procitnutí, mám hodně klientských témat sama odžito, a proto snáze rozumím jejich pocitům.

Pokud se potřebujete o mně dozvědět více, můj příběh si můžete zdarma stáhnout tady. Najdete v něm i řadu inspirace pro to, kde a jak začít věci v sobě měnit. 

Chci si s Markétou domluvit termín individuální konzultace

Co k tomu potřebuji?
Chtít v sobě objevovat Váš přirozený koktejl osobnostních rysů. Překonat obavu z prvního setkání, kdy budete o svém soukromí mluvit s cizím člověkem.
Pokud z toho máte obavu,  Doporučuji si přečíst můj příběh. Uvidíte, že jsem člověk z masa a kostí, který velmi dobře zná cesty vzhůru i ty do sklepení. 
Kolik času a peněz mě to bude stát?
  • Sezení trvá 60 min 
  • Cena sezení je 1500,– Kč
Jak se můžu objednat?
Kontaktujte mě na tel: 774 333 779 nebo mailem: marketa@marketatiptova.cz a domluvíme si termín. 
Těším se na setkání. 
Markéta